Avrupa Gönüllü Hizmet(AGH) gönüllülerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerini desteklemek için aktiviteler ve yaratıcı eğitim teknikleri üzerine kurulmuş, 01.09.2017 tarihinden 01.03.2018 tarihine kadar Romanya’nın Bailesti kentinde sürecek olan bu projeye başvuru yapabilirsiniz. Proje üç farklı etaptan oluşuyor:

A1: İki aylık hazırlık süreci

A2: Altı aylık, liselere gerçekleşecek yaratıcı eğitim ve gönüllülüğe teşvik programı. Bu altı ay içerisinde gönüllüler, liselerde spor, dil, yaratıcılık, farkındalık gibi konular üzerine atölyeler organize edecek.

A3: Bir aylık değerlendirme ve devam süreci

Konaklama-Yemek ve Yol

Seyahat, konaklama, ulaşım ve aktiviteler ile ilgili masrafların tamamı ev sahibi kuruluş tarafından karşılanıyor. Gönüllüler yemek için ayda 120 Euro, buna ek olarak da 60 Euro alınıyor.

Proje sırasında eğitim

Gönüllüler, iki haftalık kapasite geliştirme etkinliğine tabi tutulacak. Bu eğitim, gönüllülere aktivite ve atölyelerde gerekli olacak bilgileri aktaracak ve birbirlerini tanımalarını sağlayacak.

Kimler başvurabilir?

-18-30 yaş aralığında

-Gençler ile çalışmaya istekli

-Aktif, açık görüşlü, yaratıcı, yenilikçi, sorumluluk sahibi ve motive

-Temel İngilizce bilgisine sahip

Başvuru nasıl yapılıyor?

Yaşadığını ülkede partner bir organizasyon ile iletişim kurup 15 Ağustos 2017 tarihinden önce özgeçmiş ve motivasyon mektubu göndermeniz gerekiyor. Sizinle yapılacak olan Skype görüşmesinin ardından kabul edilmeniz halinde size bilgi verilip gerekli bürokratik işlemler başlatılacaktır.

  • Türkiye için partner organizasyon Karaman Gençlik Derneğidir!

Detaylı bilgi için tıklayınız. 

 

 

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Avrupa Gönüllü Hizmeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…