Alpu Kaymakamı Ömer Özbay, Başkan Kurt’u ziyaret etti. Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Alpu Kaymakamı Ömer Özbay ile bir araya geldi.  

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Kurt ile Özbay bir süre sohbet etti. Başkan Kurt, Özbay’a Odunpazarı Belediyesinin projeleri ve çalışmalarını anlattı. Odunpazarı Belediyesinin halkçı ve sosyal demokrat bir yönetim anlayışı ile yönetildiğini belirten Başkan Kurt, Halk Market ve Aşevi’nin ise bunun kanıtı olduğunu söyledi. Halk Market uygulamasının sosyal demokrat ve halkçı belediyecilikte örnek gösterildiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Yoksullukla Mücadele Günü olan 17 Ekim 2015 yılında kurulan Halk Market ile Odunpazarı Belediyesi; ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağlıyor. Yaklaşık 600 hane Halk Kart sahibi olarak Halk Market’ten her ay düzenli olarak alışveriş yapıyor” dedi.

 Örnek gösterilen bir diğer uygulamanın da Aşevi olduğunu anlatan Başkan Kurt, Aşevi’nde 2014 yılı temmuz ayından bugüne kadar, her yaklaşık 2 bin vatandaşa sıcak yemek hizmeti verildiğini kaydetti. Ramazan Ayında ise Aşevi’nin her gün 3 bin 500 kişiye sıcak yemek dağıttığını vurgulayan Başkan Kurt, ayrıca mahallelerde verilen iftar yemeklerinin de Aşevi tarafından hazırlandığını söyledi. Aşevi ve Halk Market’in daha çok kişiye ulaşması için Eskişehirlilerin yardım etmesi gerektiğini belirten Başkan Kurt, “Ramazan ayında hayır yapmak isteyen vatandaşlar, belediyemiz ile irtibata geçerek bağışta bulunabilirler” ifadelerini kullandı.

 “Odunpazarı Belediyesi Eskişehirliler için önemli çalışmalara imza atıyor”

Odunpazarı Belediyesi’nin çalışmalarını takip ettiğini belirten Alpu Kaymakamı Ömer Özbay, Odunpazarı Belediyesi’nin Eskişehirliler için önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Özbay, Eskişehirliler ve Odunpazarı Halkı için yaptığı çalışmalardan dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti.

  • Alpu Kaymakamı Başkan Ataç’ı ziyaret etti!

    Alpu Kaymakamı Başkan Ataç’ı ziyaret etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çektirilmesinin …
Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Eskişehir Gündemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…