FETÖ kapsamında 4 üniversite öğrencisi tutuklandı. Eskişehir merkezli Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında yakalanarak gözaltına alınan ve aralarında Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan veya halen okuyanların da bulunduğu 6 kişiden 4’ü tutuklandı.
Eskişehir merkezli Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında 3 ilde operasyon düzenlenmişti. Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nden mezun olup değişik yerlerdeki sivil havacılık alanlarında görev yapanlar ile halen öğrenci olan kişilere yönelik düzenlenen operasyon, Eskişehir, İstanbul ve Gümüşhane illerini kapsamıştı. Yakalanarak gözaltına alınan 6 kişiden Fuat G., Servet K., Mustafa Y., İsmail Y. ve Çağlar G.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 4’ü tutuklanırken, Çağlar G. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Öte yandan operasyon kapsamında yakalanan diğer bir kişinin ise emniyetteki işlemlerinin ardından bırakıldığı öğrenildi.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Eskişehir Gündemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…