Odunpazarı’nın süper babaları sertifikalarını aldı. Odunpazarı Belediyesi, Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ile imzaladığı protokol kapsamında Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğünde çalışan erkek personellere Baba Destek Eğitim Programı (BADEP)eğitimi verildi.

Verilen eğitim kapsamında babalar, çocuğun gelişiminde önemli olduklarını fark etmelerini, çocukların ihtiyaçları ile ilgili bilgilenmelerini, çocukla ilgili uygun beklentiler edinmelerini, evdeki iş ve sorumluluk dağılımında demokratik tutumu benimsemelerini, evlilik ve aile içi iletişimi geliştirmelerini, edindikleri bilgi ve becerilerini çevrelerinde de kullanabilmeleri hakkında bilgi sahibi oldular.  14 hafta süren eğitimler, haftada bir gün yüz yüze yüze eğitim şeklinde gerçekleşti. 14 hafta süren eğitimlerin ardından süper babalar düzenlenen etkinlikle sertifikalarını aldılar. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Başkan Yardımcısı Figen Engin, Kırsal Hizmetler Müdürü Rafet Burak Özen ve AÇEV Eğitmeni Özkan Demirkol katıldı.

 Başkan Kurt: “Dünyada hiç bir şey babalık-annelik gibi değil”

Sertifika töreninde konuşan Başkan Kurt, annelik ve babalığın önemine dikkat çekti. Başkan Kurt, “İnsanlar için en önemli şey babalık ve anneliktir. Bunu bilinçli, bilerek yapmak bazı şeyleri fark ettiriyordur. Umarım bundan sonra öğrendiklerinizi kendiniz geliştirerek uygularsınız. Dünyada hiç bir şey babalık-annelik gibi değil. Kalıplaşmış bir hali yok. Her güne göre farklı bir oluşum olur. Çocuklar küçükken ihmal ediliyor. Bunu ortadan kaldıracak bu eğitim. Tebrik ederim” dedi.

Başkan Kurt, konuşmasının ardından Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün süper babalarına sertifikalarını takdim etti.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Eskişehir Gündemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…