Valilerden Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirildi. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler; Eskişehir Fuar Kongre Merkezi ve ETO Hizmet Binası inşaatını inceleyen Eskişehir Valisi Çelik, Bursa Valisi Küçük ve Bilecik Valisi Elban’a projenin detayları hakkında bilgi verdi.

BEBKA’nın (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) Mayıs ayı yönetim kurulu toplantısı Eskişehir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Güdümlü proje başvurularının değerlendirildiği toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Toplantının ardından Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bilecik Valisi Süleyman Elban, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş ile birlikte Eskişehir Fuar Kongre Merkezi (EFKM) ve ETO Hizmet Binası inşaatını inceledi.

Projenin detayları hakkında bilgi veren Güler, kaba inşaatın bitmek üzere olduğunu, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni 2018 yılında hizmete sunmak için inşaat çalışmalarının yoğun olarak sürdüğünü dile getirdi. Projenin Eskişehir ekonomisine yılda 600 milyon lira gelir sağlayacağını hatırlatan Güler, bu sayede Eskişehir’in hizmet sektörünün büyük ivme kat edeceğini söyledi.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Eskişehir Gündemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…