Eskişehir konum itibarıyla yaşamak için en çok tercih edilen şehirler arasında yer alıyor. İki üniversiteye sahip olması da şehrin konut fiyatlarını tabii ki etkiliyor. Tercihlerin bittiği ve öğrencilerin üniversite sonuçlarını beklediği şu günlerde hem Eskişehir’de eğitimini devam ettirmek isteyen öğrencilere hem de Eskişehir’de yaşayıp ev değiştirmek isteyenlere faydalı olması açısından Eskişehir kiralık daire fiyatlarını araştırdık. İşte Eskişehir Odunpazarı kiralık daire fiyatları!

Vişnelik Mahallesi

Akarbaşı Semti’nin mahalleleri arasında yer alan Vişnelik Mahallesi, konumu dolayısıyla merkezde kabul ediliyor. Etrafındaki kamuya açık mekânlar ise Vişnelik’i gözde mahalleler sıralamasına dâhil ediyor. Vişnelik Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları 450 TL’den başlıyor.

Vişnelik Mahallesi’ndeki 3+1 kiralık daireler 750 TL ila 1500 TL arasında, 2+1 kiralık daireler 600 TL ila 850 TL arasında, kiralık 1+1 daireler ise 450 TL ila 850 TL aralığında değişen fiyatlarla sahiplerini bekliyor.

Arifiye Mahallesi

Eskişehir’in en önemli merkezlerinin bir araya toplandığı Arifiye Mahallesi, bu özelliği nedeniyle şehir merkezine yakın olmak isteyen kiracıların tercih ettiği bir mahalle olarak karşımıza çıkıyor.  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Hamamyolu Caddesi gibi özellikle halkın ziyaret ettiği mekânları içerisinde toplamış durumda.  Şehir merkezinin en yoğun ve işlek mahallelerinden biri olan Arifiye kiralık daire fiyatları 600 TL’den başlangıç gösteriyor.

Arifiye Mahallesi 3+1 kiralık daire fiyatları 600 TL ile 900 TL arasında değişiyor. 2+1 kiralık daire fiyatları 900 TL ile 1500 TL arasında farklılık gösterirken 1+1 daireler 650 TL’den başlayan fiyatlarla kiralanıyor.

Alanönü Mahallesi

Şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olan Alanönü Mahallesi, Eskişehir Adalet Sarayı, Eskişehir Devlet Hastanesi, Şelale Park gibi kamuya açık alanlara yürüme mesafesinde yer alıyor. Genellikle ailelerin yaşadığı mahallede kiralık daire fiyatları 600 TL’den başlıyor.

Alanönü Mahallesi 3+1 kiralık ev fiyatları en düşük 300 TL, en yüksek ise 900 TL olarak değerlendiriliyor. 2+1 kiralık daireler 450 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar çıkabiliyor. Alanönü Mahallesi 1+1 kiralık daire fiyatları ise 300 TL ile 550 TL arasında değişiklik gösteriyor.

71 Evler Mahallesi

Tramvay güzergâhına eklenmesiyle birlikte ulaşımın daha da kolaylaştığı 71 Evler Mahallesi kiralık ev fiyatları ortalama 500 TL’den başlangıç gösteriyor. 71 Evler Mahallesi 2+1 kiralık daire fiyatları 500 TL ile 650 TL arasında değişirken 3+1 kiralık daireler 550 TL ila 650 TL fiyat aralığında seyrediyor.

Büyükdere Mahallesi

Büyükdere Mahallesi’nin tercih edilmesindeki sebeplerin başında kolay ulaşım ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi geliyor. Kendi içerisinde gün geçtikçe gelişme gösteren Büyükdere Mahallesi’nde özellikle öğrenciler yaşıyor. Osmangazi Üniversitesine yakınlığı Büyükdere Mahallesi’ne ek kazanç getiriyor. Özellikle üniversite yakınlarında 1+1 apart tarzı daireler öğrencilerle orantılı olarak artıyor. Büyükdere Mahallesi’nde kira fiyatları 300 TL’den başlıyor.

Büyükdere Mahallesi 1+1 kiralık daire fiyatları 300 TL ile bin 650 TL arasında değişiklik gösteriyor. 2+1 kiralık daireler, 500 TL’den başlıyor 1850 TL’ye kadar artıyor. 3+1 kiralık daire fiyatları ise 600 TL ile bin 600 TL arasında değişiyor.

Eskişehir Odunpazarı satılık ev fiyatları için tıklayınız.

Yazar: Büşra GÜLEN

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Konut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…