Eskişehir, yaşamak için tercih edilen şehirlerin başında geliyor. Aynı zamanda öğrenci potansiyeli sebebiyle yatırım konusunda da gözde illerden biri. İki büyük belediyeden biri olan Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı 86 adet mahalle bulunuyor. 86 mahalle arasında en çok tercih edilenleri sizler için seçtik ve satılık ev fiyatlarını araştırdık. İşte Eskişehir Odunpazarı satılık ev fiyatları…

Gökmeydan Mahallesi

Şehir merkezine 15 dakikalık mesafede yer alan Gökmeydan Mahallesi, kamuya açık alanların merkezinde konuşlanmış durumda. Eskişehir Adliyesi, Eskişehir Devlet Hastanesi gibi halkın önemsediği ve gereksinim duyduğu kamu alanlarına yakın bir mahalle. Gökmeydan Mahallesi satılık ev fiyatları 82 bin TL’den başlıyor.

Gökmeydan satılık ev fiyatları 3+1’lerde 115 bin TL ile 485 bin TL, 2+1 satılık daire fiyatları 120 bin TL ile 300 bin TL aralığında değişiklik gösteriyor. 1+1’lerin fiyatları ise ortalama 82 bin TL ile 210 bin TL arasında seyrediyor.

Büyükdere Mahallesi

Büyükdere Mahallesi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi gibi şehir için önemli yerleri içeriyor. İçerisinde hastane de olduğu için tercih edilen bir mahalle olarak biliniyor. Özellikle üniversitede eğitim gören öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği Büyükdere Mahallesi’nde ortalama en yüksek satılık ev fiyatı ise 675 bin TL olarak değerlendirilebilir.

Büyükdere Mahallesi 3+1 satılık daire fiyatları 100 bin TL ile 490 bin TL, 2+1’ler 70 bin TL ile 444 bin TL, 1+1 daireler ise 60 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Yenikent Mahallesi

Satılık ev fiyatlarının en çok değişiklik gösterdiği mahalle Yenikent. Tramvay hattının mahalleden geçmesiyle birlikte satılık ev fiyatlarında artış görülüyor. Ulaşımın ev fiyatlarına etkisinin somut örneklerinden olan Yenikent Mahallesi satılık ev fiyatları ise 99 bin TL’den başlıyor.

Yenikent 3+1 satılık daire fiyatları 130 bin TL ile 575 bin TL arasında değişiyor. 2+1 ev fiyatları ise 105 bin TL’den 225 bin TL’ye kadar artıyor.

Kurtuluş Mahallesi

Gökmeydan ve Akcamii Mahalleleri arasında kalan Kurtuluş Mahallesi genelde Eskişehirlilerin bulunduğu Kurtuluş Mahallesi satılık ev fiyatları 110 bin TL ile 825 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kurtuluş Mahallesi 3+1 satılık daire fiyatları 130 bin TL ile 550 bin TL arasında seyrediyor. 2+1 satılık daireler ise 110 bin TL’den başlayarak 440 bin TL’ye kadar yükseliyor. Kurtuluş Mahallesi 1+1 satılık ev fiyatları 127 bin TL ile 190 bin TL arasında değişiyor.

Emek Mahallesi

Şehir merkezine biraz uzaklıkta bulunan Emek Mahallesi, şehir kalabalığından uzak kalmak isteyenlerin tercih ettiği bir lokasyon. Bölgede satılık ev fiyatları 52 bin TL’den başlıyor.

Emek Mahallesi’ndeki 1+1 satılık evler 52 bin TL ile 175 bin TL arasındaki fiyatlardan alıcı buluyor. 2+1 satılık ev fiyatları 84 bin TL’den başlıyor; 235 bin TL’ye kadar artıyor. 3+1 satılık evler ise 113 bin TL ile 580 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

Yazar: Büşra GÜLEN

 

  • Eskişehir Odunpazarı kiralık daire fiyatları!

    Eskişehir konum itibarıyla yaşamak için en çok tercih edilen şehirler arasında yer alıyor.…
Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Konut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…