Eskişehir Tepebaşı ev fiyatları şehirle ilgili en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Konut sektöründe hızla gelişme gösteren Eskişehir’de, bu gelişimle doğru orantılı olarak ev fiyatları da her geçen gün artıyor. Ulaşım kolaylığı üst seviyelerde olan mahallelerin konut fiyatlarındaki artışlar ise daha yoğun bir şekilde gözlemleniyor. Konutların etrafındaki kamuya açık alanların fazlalığı, işlevleri ise ulaşım gibi konut fiyatlarını oldukça etkileyen etkenlerden bazıları. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nde 91 adet mahalle bulunuyor. Bu mahalleler arasında en çok tercih edilenleri sizler için sıraladık. Satılık ile kiralık konut fiyatlarını gözden geçirdik. İşte Eskişehir Tepebaşı ev fiyatları…

1) Batıkent Mahallesi

Eskişehir merkezinin az da olsa dışında kalan ve yakın zamanda kentleşmeye başlayan Batıkent Mahallesi özellikle akademisyenler ile şehrin gürültüsünden uzak olmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölge. Batıkent’in gelişmesi ve özellikle tramvay hattının bölgeden geçmesi daire fiyatlarının artmasına yani, konutların değerlenmesine sebep oldu.

Batıkent Mahallesi’nde 3+1 ev fiyatları ortalama 110 bin TL ile 610 bin TL arasında değişiyor. 2+1 konutlar yaklaşık 85 bin TL’den satışa sunuluyor. Güzergâhına ve çevresindeki sosyal tesislere göre fiyat değişikliği gösteren 1+1 daireler ise 65 bin TL ve 110 bin TL arasında seyrediyor.

2) Yenibağlar Mahallesi

Şehrin en işlek caddelerini içerisinde barındıran, nüfusunun büyük bir kısmını öğrencilerin oluşturduğu Yenibağlar Mahallesi, Eskişehir’in en gözde yerleşim yerlerinden biri. Anadolu Üniversitesine yakınlığı sebebiyle özellikle öğrencilerin kiralık konut tercihi bu bölgede yoğunlaşıyor. Yenibağlar Mahallesi kiralık daire fiyatları ortalama 550 TL ile 3 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Ortalama olarak Yenibağlar Mahallesi kiralık daire fiyatları şöyle:

1+1 eşyalı kiralık daire fiyatları 650 TL iken eşyasız daire fiyatları ortalama 550 bin TL’den başlıyor. Homeoffice tarzı 2+1 daireler 1000 TL’den kiracısını bekliyor. 2 oda 1 salon normal daireleri ise ortalama 900 TL’den kiralamak mümkün.

Sitede, otoparklı ve eşyalı 3+1 daireler yaklaşık 1,250 TL’den başlıyor. Yenibağlar Mahallesi’nde, 3+1 daireler en düşük 700 TL’den ilanlara çıkıyor. Metrekare bazında değişiklik gösteren Yenibağlar Mahallesi satılık konut fiyatları ise 80 bin TL ile 500 bin TL arasında farklılık gösteriyor.

3) Yeşiltepe Mahallesi

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü cuma kapısına yakınlığıyla bilinen Yeşiltepe Mahallesi, üniversiteye yakın olmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölge.

Yeşiltepe Mahallesi satılık daire fiyatları 1+1’lerde 59 bin TL ile 90 bin TL arasında, 2+1’lerde 57 bin TL ile 225 bin TL arasında değişirken 3+1’ler ortalama 95 bin TL’den alıcı buluyor.

Yeşiltepe kiralık daire fiyat listesi ise 1+1’lerde 400 TL ila 750 TL, 2+1’lerde 400 TL ile 700 TL, 3+1’lerde ise 500 TL ile 600 TL arasında değişiklik gösteriyor.

4) Hoşnudiye Mahallesi

Eskişehir Hoşnudiye Mahallesi, Eskişehir’in en merkezi bölgesi. Çevresindeki sosyal alanların fazlalığı ve ulaşımın kolaylığı konut fiyatlarının bu bölgede artmasına sebep oluyor. Hoşnudiye Mahallesi, Eskişehir’de her yere yakın konumu nedeniyle konut alıcılarının en çok tercih ettiği mahallelerin başında geliyor.

Bölgede 1+1 daire fiyatları ortalama 130 bin TL ile 270 bin TL arasında değişiyor. 2+1 daire fiyatları 125 bin TL’den başlayarak 480 bin TL’ye kadar yükseliyor. 3 oda 1 salon konutların ortalama fiyatı ise 165 bin TL ile 765 bin TL arasında seyrediyor.

Hoşnudiye Mahallesi’nde kiralık daire arayanlara bütçelerine göre 550 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişen fiyat seçenekleri sunuluyor.

5) Çamlıca Mahallesi

Eskişehir Çamlıca Mahallesi’nin şehir merkezine uzak olması konut fiyatlarının diğer bölgelere kıyasla daha uygun olmasını sağlıyordu ancak tramvay hattının bu bölgeye ulaşması dairelerin değerini arttırdı. Çamlıca Mahallesi’nde ev satın almak istiyorsanız 65 bin TL ile 985 bin TL arasında değişen fiyatlarla karşılaşacaksınız.

1+1 daireler ortalama 65 bin TL ile 110 bin TL arasında değişiyor. Bölgede 2+1 daire sahibi olmak isteyenlerin 90 bin TL ile 250 bin TL arasında bütçe ayırmaları gerekiyor. Satılık 3+1 daire fiyatları ise ortalama 107 bin TL ile 710 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bölgede 4 oda 1 salon ve dubleks konut seçenekleri de yer alıyor.

Eskişehir Çamlıca Mahallesi kiralık ev fiyatları ise 400 TL’den başlangıç göstererek ortalama 1.100 TL’ye kadar yükseliyor.

Yazar: Büşra GÜLEN

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Konut

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…