Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na ödül geldi. Anadolu Üniversitesi, kültür-sanat alanında sürdürdüğü öğrenim faaliyetleri ve bu alanda elde ettiği başarılara her geçen gün bir yenisini ekliyor. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın öğretim elemanları da hem başarılı öğrenciler yetiştiriyor hem de alanlarında kazandıkları başarılarla örnek birer sanatçı olmanın gururunu yaşıyor.

Andante Klasik Müzik Dergisi öncülüğünde düzenlenen “7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni”nde 16 kategoride, seçkin sanat ve müzik eleştirmenlerinden oluşan özel bir jürinin belirlediği ve 2016 yılı içerisinde ses getiren sanat etkinliklerine imza atan, Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil edenlerle uluslararası düzeydeki seçkin yarışmalardan ödülle dönen sanatçı ve topluluklara Rahmi Koç Müzesi’nde ödülleri takdim edildi.

Türkiye’de klasik müzik alanındaki önemli ödül törenlerinden biri sayılan “7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni”nde, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından Prof. Gülen Ege Serter ve Öğr. Gör. Şeniz Aybulus üyesi oldukları Nemeth Quartet Grupları ile “Yılın Oda Müziği Topluluğu”, Doç. Gökhan Aybulus ise “Yılın Piyanisti” ödülüne layık görüldü.

“Bu başarıları arttırarak devam ettireceğiz”

Söz konusu başarı üzerine, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli şu değerlendirmede bulundu: “Öğretim üyelerimizin elde ettikleri başarılar hepimizi gururlandırıyor. Bu durum hocalarımızın akademik alanda olduğu kadar sanatsal performans anlamında da çok başarılı olduklarının bir işaretidir. Öğretim Üyelerimizin Donizetti Klasik Müzik Ödülü gibi saygın bir ödüle layık görülmelerini Konservatuvarımızın kalite açısından geldiği noktayı gösteren önemli bir işaret olarak değerlendiriyorum. Bu ödüller, öğrencilerimizin ve hocalarımızın bu yıl kazandıkları çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüllerin son halkasını oluşturdu. Bu başarılı ivmeyi önümüzdeki yıllarda da inşallah arttırarak devam ettireceğiz”.

 

 

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Kültür Sanat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…