Eskişehir’de “hayvan sevgisi” konulu resimler görücüye çıktı. Tepebaşı Belediyesinin ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlediği ve 6’ncısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “Hayvan Sevgisi” konulu resim yarışmasında dereceye giren eserler açılan sergi ile beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün “Hayvanları Koruyalım Sevgimizi Çoğaltalım” sloganı ile düzenlediği resim yarışmasına 22 okuldan 633 öğrenci katılmıştı. Geniş katılım ile gerçekleşen “Hayvanları Koruyalım Sevgimizi Çoğaltalım” temalı resim yarışmasının eserleri jüri tarafından değerlendirildi. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezinde, 24 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninin ardından dereceye giren eserler açılışı yapılan sergi ile ilk kez görücüye çıkmıştı.

İlkokul 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından resmedilen “Hayvan Sevgisi” konulu 50 eser, Espark Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. Ayrıca Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan standa ziyaretçilere bilgilendirmeler yapılarak, mama kapları, kedi kumu ve dışkı poşeti dağıtımı yapıldı.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Kültür Sanat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…