Eskişehirli şairler Ankara davetlisi olarak gittikleri Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nde şiir rüzgarı estirdi. Eskişehirli yazar Ergun Veren’in sunduğu etkinlikte, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Eskişehirli ve Ankaralı şairler yer aldı.

İLESAM Genel Başkanı Parmaksız, yaptığı açılış konuşmasında, “Eskişehirli şairleri, genel merkezimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Eskişehir şair ve yazarlarıyla ağırlığı olan bir şehrimizdir.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Şairler Derneği Başkanı Kenan Demirel de, “Bizleri buraya davet eden İLESAM yönetimine teşekkür ederim. Bizler, Yunus Emre’nin hoşgörüsü, Nasrettin Hoca’nın nüktedanlığı, Seyit Battal Gazi’nin yiğitliği ile sizleri selamlıyoruz. Eskişehir’de derneğimiz 25 yıldır bir şiir akademisi olarak çalışmaktadır.” diye konuştu.

Eskişehir Şairler Derneği Başkanı Kenan Demirel, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’a, Eskişehirli Fotoğraf Sanatçısı Battal Gazi Barlas’ın “Yunus Emre Resim Tablosunu” armağan etti. Eskişehirli Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı da, Parmaksız’a kitaplarını ve eserlerini sundu.

İLESAM’ın düzenli olarak icra ettiği “Cumartesi Sohbetleri ve Şiir Dinletisi” etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen program, Eskişehirli Prof. Dr. Halil Buttanrı’nın, “Günümüz Eskişehir Şairleri ve Şiirleri” konulu konferansıyla devam etti. Eskişehirli şairler, sıra ile şiirlerini okudu.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Kültür Sanat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…