Minik karikatüristler sertifika heyecanı yaşadı. Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 5’inci Dönem Karikatür Atölyelerinin 2’nci grubu çalışmalarını tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Toplam 29 çocuğun katıldığı çalışmalar sonucunda düzenlenen sertifika töreni, Tepebaşı Belediyesi Atilla Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleştirildi. Törene Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Karikatürist Erol Büyükmeriç ve Yaşar Arda’nın yanı sıra çocuklar ile aileleri katıldı. 5’inci Dönem Karikatür Atölyelerinin 2’nci grubu ile karikatür atölyelerini gerçekleştiren karikatüristler Erol Büyükmeriç ve Yaşar Arda törende birer konuşma yaparak, karikatür sanatına verdiği desteklerden ötürü Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, atölye çalışmaları düzenleyerek, çocukları karikatür ile tanıştırmayı amaçladıklarını belirterek, “Karikatür atölyesinin esas amacı, çocuklarımızı karikatürle tanıştırmaktır. Ama bunu ehil ellerle yapmak lazım. Çok deneyimli arkadaşlarımız var. Nükte yapan, espri yapan insanlar çok sevilir. Toplum içinde daha çok sevilir. Nasrettin Hoca, bugünlere kadar gelmiş, bu kolay değil. İnsanları güldürüyor ama güldürürken de düşündürüyor. Çocuklara bunları aktarabilmemiz çok önemli. Çocuklarımıza okullarında da başarılar diliyorum. İnşallah iyi yetişerek ülkenin geleceği olacaklar. Yolunuz, kısmetiniz açık olsun”. ifadelerini kullandı.

Törende daha sonra Başkan Ataç, Erol Büyükmeriç, Yaşar Arda ve Karikatürist Prof. Atilla Özer’in Eşi Vicdan Bulunmaz Özer, atölye çalışmalarında başarı gösteren çocuklara sertifika ve hediyelerini takdim etti. Tören, çocukların çizdiği karikatürlerden oluşan serginin gezilmesi ile son buldu.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Kültür Sanat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…