Toprağın sanatçıları Başkan Ataç’ı ziyaret etti. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’na katılan yerli ve yabancı sanatçılar, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret etti.

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun yurtdışından gelen 11 sanatçısı, Hosik Bang (Güney Kore), Thatree Muangekaew (Tayland), Kenichi Harayama (Japonya), Judith Püschel (Almanya), Christine Lübge (Almanya), Penelope Vallejo (İspanya) ve Türkiye’den Kaan Canduran, Vedat Kacar, Aysun Çölbayır Diniz, Nurtaç Çakar ile Nurdan Arslan; Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti. Sempozyumun Sanat Danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner’in de katıldığı ziyarette misafirler, Başkan Ataç’a uluslararası bir sempozyumun düzenlenmesi ve sanata verdiği katkılardan ötürü teşekkürlerini iletti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ataç da sempozyumun başladığı günden itibaren yoğun bir tempo ile eserleri üzerinde çalışmalarına devam eden sanatçılara emeklerinden dolayı memnuniyetini aktardı. Ziyarette daha sonra Başkan Ataç, konuk sanatçılara belediye binasını gezdirdi. Ayrıca Ataç, sanatçılara geçmiş senelerde düzenlenen sempozyumlarda üretilen ve Tepebaşı Belediyesi hizmet binasına yerleştirilen eserler hakkında da bilgiler verdi.

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle Büşra Gülen
Daha Fazla Yükle Kültür Sanat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İnönü ilçesinde Mısır Tarla Günü gerçekleştirildi!

Eskişehir’in İnönü ilçesinde Mısır Tarla Günü gerçekleştirildi.  İnönü Gıda Tarım ve…