Eskişehirspor kapandı, kapanacak derken; başkan o olacak, bu olacak derken Sinan Özeçoğlu Eskişehirlilere adeta umut oldu. Çok kötü bir dönemde, üstelik kimsenin olmak istemediği bir durumla karşı karşıya kalarak… Ama ona rağmen karalar bağlamayıp, diğer yöneticiler gibi bahaneler üretmeyip, sürekli para yok, destek yok gibi cümlelerin arkasına sığınmayıp taraftarları ümitlendirdi. Transfer yasağı, (-) eksi puandan başlamak, borçlar ve parasızlık derken, eski kadrodaki çoğu oyuncuyla yeniden anlaşma sağladı. Hoca sorunu da çözüldü. Antrenmanlar geç de olsa başladı. Bunca kötü koşullara rağmen yönetim dik duruş sergiledi ve iş yapma azmi ile eksik de olsa, zor da olsa sezon hazırlıklarına başladı.

Sinan Özeçoğlu’ndan beklentim, diğer iş bilmez başkanların aksine, kulübü derleyip toplaması ve A.Ş kimliğine büründürüp, kalıcı ve geçici projelerle Eskişehirspor’u hak ettiği yerlere yeniden getirmesidir. Altyapıya gereken önemi vermeli, kan emici yöneticileri ve Eskişehirspor’dan nemalanan irili ufaklı herkesi uzaklaştırmalıdır. Bu sene taraftarın gazını almak için şampiyonluk, süper lig gibi şu an hayal gibi gözüken konulara girmeyip, her sene sezon başı yaşanan üzüntüleri ve sıkıntıları artık bizlere unutturmalıdır.

“Olmayacak hayallere kapılırsak Eskişehirspor artık asla tutunamaz”

Eskişehirspor taraftarları her sene, “Kulüp kapanır mı?”, “Başkan kim olacak?”, “Kulübün ne kadar borcu var?”, “Şu niye yardım etmiyor?”, “Belediyeler nerede?”, “İş adamları nerede?”, sorularını sormaktan bıktı. Yönetim borçları kapattığında ya da makul seviyelere getirdiğinde, her şey çok güzel olacak. Taraftarın da bakış açısı değişecek, seçenekler artacak, baskı azalacak ve arzu ettiğimiz o günler yeniden gelecek…

Böyle düşünülmezse tüm bu olumsuzluklardan ders alınmaz, aynı hatalar tekrarlanır. Olmayacak hayallere kapılırsak Eskişehirspor artık asla tutunamaz. Adımlar dikkatlice hesaplanıp öyle atılmalı. Zira borçlar görmezden gelinir, hayallere kapılır, altyapıya önem verilmez ve diğer yönetimlerin yaptıkları hatalar tekrarlanırsa…  Peki, ya sonra?

Yazar: Özkan BİLEN

 • Sakın pes etme Sinan Başkanım… Umutsuzluğa yer yok!

  Sergen Yalçın… Eskişehirspor’a gelmişti; doğrusuyla yanlışıyla bizler ziyaretine gittik, t…
 • Eskişehirspor nasıl kurtulur?

  Bir önceki yazımda, Eskişehirspor da yaşanan krizin sebeplerini ve krizin nasıl aşılması g…
Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Söz Bende

6 Yorumlar

 1. Alper

  Temmuz 27, 2017 at 1:49 pm

  Yine her zamanki gibi çözüm odaklı,her zamanki gibi ateş edercesine net ve keskin..yüreğinize sağlık başkanım.

  Cevap

 2. Rıza

  Temmuz 27, 2017 at 1:48 pm

  Yazılarınızı sürekli takip ediyorum Özkan bey. Çok mantıklı ve anlaşılır bir dille yazdıgınız bu yazılar için size teşekkür ediyor, yeni yazılarınızı dört gözle bekliyorum.

  Cevap

 3. Serhat yeniceli

  Temmuz 27, 2017 at 1:42 pm

  Emeğine yüreğine kalemine sağlık başkanım

  Cevap

 4. İlker bilgin

  Temmuz 27, 2017 at 8:42 am

  Kalemine sağlık
  Çözüm basit inşallah gereken mercilerde bunu biliyor ya da bu yazılanları okuyup bir fikir olarak değerlendirmeye alıyorlardır

  Cevap

 5. cem

  Temmuz 27, 2017 at 8:05 am

  Kalemine sağlık başkanım.

  Cevap

 6. İbrahim uyar

  Temmuz 27, 2017 at 7:33 am

  Bu zor zamanları atlatıp eskişehir sporumuz hakettiği yere tekrar kavuşması
  Ve artık bir futbol as gibi alt yapıdan oyuncu çıkartması ve değerlendirmeyi bilmesi
  Günlük değil geleceğe dair plânlarının olması şart yoksa bu taraftarımıza da mazimize de yazık olur

  Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…