Sergen Yalçın… Eskişehirspor’a gelmişti; doğrusuyla yanlışıyla bizler ziyaretine gittik, takımın durumunu sorduk o da bize,  “Takımın durumu belli. Elimizdeki malzemelerle bu takımla şampiyonluğa oynamak hayal, kimse kimseyi kandırmasın. Ancak bu yıl ligi bu şekilde götürürsek seneye şampiyon oluruz.” demişti. Yani, bırakıp gitmek yok demişti.

Sergen Yalçın gitti evet ama Eskişehir evlatları var, formaya değer katacak kişiler var. Doğru olan budur haydi başkan çok geç olmadan Eskişehirli bir hocamızla devam edelim kalan maçlarımıza. Transfer yasağının olduğu bu yıl altyapıya önem açısından fırsat olmasını beklerken aynı durumu antrenörümüz için düşünemedik veya hesaplar uymadı. Doğru olan yerli bir hocayla bu yıla başlamaktı ancak yönetime destek olmak bir birey olarak, taraftar olarak görevimizdi; yönetimin bu kararına yanlış olduğunu söyleyerek de olsa elbette destek olduk.

Şehrin dinamiklerini harekete geçirme açısından ölü toprağı serpilmiş gibi üzerimize öylece seyrediyoruz Sinan Başkanı. Acaba puan silme kaldırıldı mı parayı yatırdı mı diye Sinan Başkanı takip ediyoruz. Oysa daha dün gibi hatırlıyorum Olağanüstü Genel Kurul’da Nebi Hatipoğlu, “Her türlü desteğe varım.” demişti. Alkışını aldı ve ortadan kayboldu.

Biz de soruyoruz şimdi neredesin Sayın Nebi Hatipoğlu? Sen bir yardım yaptın da biz mi duymadık? Duymadıysak lütfen duyurun da görelim. Yoksa takımın düşmesini mi bekliyorsunuz, düşsün de bana ihtiyaç olsun ben çıkarayım, kahraman olayım diye?

Sanayi Odası Başkanı Metin Güler kürsüye çıktı, aldı mikrofonu eline “Her türlü desteğe varım.” dedi. Alkışı aldı ve biz ona da soruyoruz şimdi: Neredesin Metin Güler? Yapılabilecek bir şeyler mutlaka vardır. Şehrin bütün esnafına büyüklü küçüklü makbuz karşılığında kombine satılabilir örneğin. Yaptınız mı? Neden yapmıyorsunuz?

Önümüzdeki yıl gümbür gümbür şampiyon olacağız”

Bizler yani taraftarlar bu yıl sportif başarı beklemiyoruz. Bu yıl düşmeyelim, transfer yasağımız kalksın önümüzdeki yıl gümbür gümbür şampiyon olacağız, bunu başarabiliriz. Bu yönetime sahip çıkalım destek olalım.

Şu bir gerçek ki başarı varsa herkes oraya üşüşür fotoğraf karesine girmek için boy boy pozlar verir. Başarısızlıkta herkes kaçar, işte bu koca yürekli adam Sinan Özeçoğlu şu an kaçmadı ve o tek başına onurluca mücadele ederken, biz şehir olarak sus pus olmuş öylece izliyoruz. ESKİŞEHİRSPOR sevdalıları her yerde. Çok değerli Sinan Özeçoğlu ve ekibi, bu şehir arkanızdadır yanınızdadır bu böyle biline…

Yazar: Muhsin ÇAKALLI

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Söz Bende

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…