Nesine.com Eskişehir Basket’in sıradaki durağı Süper Lig! Türkiye Basketbol Lig’i play-off 5. haftasında Bursa Durmazlar’ı evinde mağlup etmeyi başaran Nesine.com Eskişehir Basket Süper Lig’e çıkmaya hak kazandı. Maç sonunda taraftarı ile Süper Lig’e çıkma sevincini kutlayan Nesine.com Eskişehir Basket oyuncularının sevinci görülmeye değerdi.

Maç gergin başladı

Maç her 2 takım açısından da gergin başladı. Hakemler tarafından maçın ilk periyodunda karşılıklı sportmentlik dışı fauller çalındı. Tribünde ise taraftar arasında atışmalar yaşandı ve sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı 3 kere hakem anonsu yapıldı. Yapılan anonsların ardından oyuna ara verildi. Hakemlerin sahaya gelmesiyle birlikte tekrar oynanmaya başlayan maçta Nesine.com Eskişehir Basket taraftarının da desteği ile ilk yarıyı 49-36 önde kapatmayı başardı.

Fark açıldı

3. periyotta mücadeleye Josh Duncan ve sakatlığı yeni düzelen Sean Marshall ağırlığını koydu. Marshall ve Duncan’ın üst üste basketleri ile farkı açan Nesine.com Eskişehir Basket, son çeyreğe 71-53 önde girdi. Son periyot ise güzel oyununu devam ettiren Es-Es, 82-66 galip gelerek Süper Lig’e çıkmayı garantiledi

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Spor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…