Kader maçının oynanacağı akşam hiç yapamadığım bir şeyi yapıp “sakin kalıp” Eskişehirspor’un zoru kolaylaştırarak elde edeceği bir galibiyetin keyfini çıkarmak istedim. Bu galibiyet, takımın geleceğinin kurtarılması anlamına gelecekti; tüm şehir Antalya’ya göç etti, ben de umutlarımı onlara emanet ettim, bir kupa alıp hemen geri dönecekti büyük kafile.

-Öne geçtiğimiz maçta hala çok diri olan bir Ofoedu oyundan çıkarıldı; hiç katkı vermeyen Axel Meye oyuna dahil edildi.

-Takımın hiçbir zaman çok yüksek olmayan kondisyon seviyesi sebebiyle 2. yarı skorun üstüne yatmayı tercih ettik ve tutmadı.

-Madem 1-0’ın üstüne yatacaktık; Akaminko çok daha erken stoperi üçleyerek oyuna dahil edilmeliydi.

– Özellikle, orta sahadaki ve takımın genelindeki güç ve dinamizm eksikliğimiz ne yazık ki bu final maçında da yine kendini gösterdi, hatta belamız oldu. Oyuna hükmedemedik.

-Kamil Ahmet’in penaltı atması büyük bir yanlıştı.

-Uğur İnceman teknik anlamda penaltıyı becerebilecek bir fundemantal’a sahipken kötü bir vuruş yaptı. Sonradan öğreniyoruz ki, atmak istememiş, onu penaltı için ikna etmişler.

-Mustafa Denizli, Semih Şentürk ile hiçbir bağ kurmayarak bence oyuncusunun bu maça psikolojik hazırlığına ket vurdu. Uzatma bölümünde daha erken girebilirdi en azından. (Yine sonradan öğreniyoruz ki zaten ikili, kulübede kavga etmiş)

-Neresinden bakarsanız bakın 5 penaltından 3’ünün kaçması büyük bir faciadır. Eskişehirspor’un kulüp kültürünü bünyesinde taşıyan bir oyuncu grubu, burada psikolojik olarak daha diri kalıp, daha net atışlar yapabilirdi.

-Maçın kader anında Milli Takım’la bile 2008 Avrupa Şampiyonası’nda penaltı atmış Semih Şentürk’ün; genç Günay’ın karşısında ezilip berbat bir vuruş yapmasını ne ile açıklayabiliriz çok emin olamıyorum.

Ortada çok ciddi şekilde yüzleşilmesi gereken bir gerçek var. Bu takım ilk sezonunda geri dönüp, ihtimali en yüksek olan başarı hikayesini gerçekleştiremedi. Bundan sonra her şey çok daha zor olacak.

-Yönetim devam edecek mi?

-Kulübü kapanmaktan kurtaracak olan maddi kaynaklar acilen yaratılabilecek mi?

-Oyuncu grubunun, ki bu sene bile bunu başaramayan oyuncular, 1 yıl daha yaşlanmış olacak, tavrı ne olacak?

Bunlar gibi onlarca soru ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım, bundan sonra şans ve güç Eskişehirspor’un yanında olur..

Yazar: Sezer KIZILATEŞ

Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle EskişehirMedya
Daha Fazla Yükle Spor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Alzheimer’ı 20 sene önceden bilmek mümkün!

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar, &#…