Kadın Kolları Başkanı Kahya’dan müfredat açıklaması geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, Milli Eğitim müfredatında yapılan değişikliğin cumhuriyet değerlerinin geleceğe taşınmasının önüne geçeceğini söyledi.

Müfredat değişikliği ile ilgili konuşan Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, “Öğrencilerin bilimsel ve çağdaş seviyede eğitim görmesini engelleyecek olan yeni içerik başta Anadolu’da milli mücadele için şehit olmuş binlerce insanın yazdığı tarihi yok saymaktır.” dedi.

Tarihini tüm gerçekleri ile bilmek ve benimsemek ülkenin geleceğe açılan kapısı ve varlığımızın teminatıdır diyen Kahya, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Çocuklarımızın çağdaş medeniyet seviyesinde bir eğitim görmemesi için her yıl yeni bir hamle yapılmakta ve bu kasıtlı hamleler ile çocuklarımıza başta Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet unutturulmaya çalışılmaktadır. Müfredattan ‘Atatürkçülük’ dersinin çıkarılmasını tarihimize karşı bir ihanet kabul ediyoruz. Bizler yıllarca Atatürk’ün şeklen değil fikren benimsenmesi mücadelesini verirken yetersiz olan müfredatı bile ortan kaldıran bu zihniyet tarih önünde bu hareketin hesabını verecektir. Ülkesine bağlı her vatandaşın yeni müfredata karşı sesini çıkarması bir tarih görevidir. Unutmayalım tarihini bilmeyenlerin sınırlarını başkaları belirler. Veli ve öğretmenlerin görüşleri alınmadan yapılan bu gafletten bir an önce dönülmeli ve ülkenin kurucu temellerini çocuklarımıza en iyi şekilde anlatacak sistem oluşturulmalıdır.”

  • Figen Kahya’dan “Okullara anne eli değsin” önerisi!

    Figen Kahya’dan “Okullara anne eli değsin” önerisi geldi. Cumhuriyet Halk Part…
Daha Fazla Haber Yükle
Daha Fazla Yükle Büşra Gülen
Daha Fazla Yükle Eskişehir Gündemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İnönü ilçesinde Mısır Tarla Günü gerçekleştirildi!

Eskişehir’in İnönü ilçesinde Mısır Tarla Günü gerçekleştirildi.  İnönü Gıda Tarım ve…